Bezplatná právní pomoc pro neziskovky, rady pro manažery, internet pro knihovny

Sdílet
Čas čtení: 3 minuty

Přehled zajímavých nápadů, služeb nebo výrobků tentokrát obsahuje několik tipů na vzdělávání, právní pomoc a ukázky fakt dobrých webových stránek. Zaujul mě projekt pro udržení internetu v knihovnách, knihy a vzdělávací kurzy. Naučíte se v nich komunikovat s médii (třeba jak nepsat tiskové zprávy), poznáte, jak se cítí husa v čele hejna a ukážeme si také dva velmi pěkné a hlavně funkční weby.

Jak oslovit média

Na trhu se objevila nová kniha Jak účinně oslovit média a – stejně jako v případě Myšlenkových map nebo Vědomého businessu – má svůj podpůrný web Jak oslovit média. Autor knihy Jan Tomandl se zde pravidelně dělí o své zkušenosti a know how. Pro neziskovky velmi cenné – můžete se autora zeptat nebo mu poskytnout námět. Recenzi knihy Jak účinně oslovit média připravuji.

Kurzy ATAC – správná výživa

Sice mám také jako mnoho lidí nadváhu, ale jsem příliš líný s tím něco výrazného dělat. Občas se snažím něco nejíst (třeba knedlíky), ale to je bohužel všechno. Možná bych se měl dovzdělat. Kdybych se už tedy opravdu rozhodoval, nešel bych k paní doktorce Kateřině, ale do firmy ATAC. Jejich web mě přesvědčuje, že jsou opravdu dobří. Snadno ovladatelný, atraktivní, přitom nepřeplácaný. Šikovně pracuje s prostorem i obsahem stránek. Používají se zvukové nahrávky, videa, sociální sítě. Vidím jasně, co dělají, kolik to stojí, kdo je doporučuje. Milé neziskovky, takhle by to mělo vypadat. Co brblá váš web?

Právní pomoc pro neziskovky

Občanské sdružení Pro bono aliance „sdružuje právníky, kteří usilují o zvýšení účinnosti právního systému při ochraně lidských práv a dalších veřejných zájmů. Zasazuje se proto zejména o větší dostupnost právní pomoci a společensky odpovědný výkon právnických profesí.“ Činí tak také prostřednictvím několika webových projektů, aktuálně spolupracuje s 26 právnickými kancelářemi. Jak z toho vyplývá, sdružení nabízí bezplatné právní služby pro neziskové organizace. Řešíte nějaký problém, potřebujete konzultaci? Obraťte se na Pro bono aliance.

Husa v čele

Jak se cítí ředitel v čele neziskovky? Má pocit, že vede jakousi masu, která za ním povykuje, ale přitom mu nedali čas na analýzu situace a není mu jasný cíl. Připadá si jako…. jako husa v čele hejna? Gá-gá. Kniha je vstupním bodem ke zkušenostem autorů, kteří nabízejí také školení a koučink pro manažery všeho druhu. A píší také pěkný blog – Firemní mýty. A o čem to vlastně celé pojednává? Mnoho manažerů je postaveno do složitých situací a často jedná impulzivně, protože – podobně jako Idiot Pavla Lišky ve stejnojmenném filmu – zažívají tuto situaci zhruba poprvé. Kniha poskytuje návody, doporučení, checklisty, náčrty a rady, jak se z toho neopupínkovat.

Ukázka z knihy Husa v čele

Velmi profesionální web EPS

Jsem nadšen webem Ekologického právního servisu! Skvělá designérská práce, ale ten web nemá podle mě chybu v ničem. Perfektní barvy, rozložení (nikde nevidím prázdné díry, kde „něco chybí“), výborné fotky (nejen sličných právniček), věcný a informačně hutný text. Nacházím všechny informace, které hledám – jak o organizaci, tak o její aktuální činnosti a výsledcích. Skvělá práce, jen tak dál.

Ekologický právní servis - fotka článku

Internet pro všechny, také pro knihovny

Jistě jste zaznamenali, že ministerstvo kultury nemá peníze na připojení knihoven do internetu, které dosud hradilo. Knihovnám tak hrozí, že o spojení přijdou, což by mělo výrazné negativní dopady na obyvatele – knihovny slouží jako informační centra zejména pro žáky a studenty, kteří doma připojení či počítač nemají. Občanské sdružení Internet pro všechny vytvořilo databázi místních poskytovatelů připojení, kteří jsou ochotní knihovny zdarma připojit. Líbí se mi jak nápad Internetu pro všechny sestavit databázi, tak také myšlenka, že veřejnou službu může takto jasně podpořit podnikatel, který v oboru podniká. Je to dar, který má výraznou hodnotu a přichází ve správný čas. Nemůžeme čekat, že stát zajistí vše – myslím si, že tohle řešení je adekvátní. Jak je na tom knihovna u vás?

Jeden myslel na “Bezplatná právní pomoc pro neziskovky, rady pro manažery, internet pro knihovny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.