Inspirujte se. Nápady, které nás zaujaly v lednu 2012

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Během minulých týdnů mě na internetu zaujaly některé počiny, nápady nebo články. O několika z nich jsem se rozhodl napsat, protože je považuji za originální a přinutily mě přemýšlet. Dobré nápady nebo návod, „jak vytvořit úspěch“, jsou totiž jejich základem. Posuďte sami.

Přehled online nástrojů pro myšlenkové mapy

Myšlenkové mapy využívám stále víc (viz můj osobní blog), používám je více po přečtení knihy Tonyho Buzana, díky níž jsem lépe pochopil proces jejich tvorby, o který jde především. Potěšil mě článek, který jsem našel na blogu Informační technologie ve výuce. Shrnuje několik online služeb pro práci s myšmapami. Takže doporučuji ke čtení: Online na myšlenkové mapy.

Skvělé diáře Tarakan

Diář Tarakan z vinylové desky
Diář Tarakan z vinylové desky

Jsem digitální člověk, malovat neumím a tužky jsem s radostí opustil, když jsem získal první přenosný počítač. Nejsem v tomto ohledu kreativní, více mě inspiruje klávesnice a blikající kurzor.

Ale teď je mi to líto, protože jsem našel diáře, zápisníky a skicáky Tarakan. Je to nápad, který prostě nemůžete neocenit. Jsou úžasné! Gratuluji ke skvělému nápadu, realizaci a přeji mnoho zákazníků. Toto je dokonalý příklad nápadu, který – když přijde – může změnit váš život. Navíc mají skvělý název.

Na jaký tábor poslat děti?

Na táborech jsem strávil dětství a jako instruktor kus puberty. Myslím si, že jsem tam zažil spoustu pěkných věcí a nelituju ničeho. Řeči o pionýrech nebo trapných hrách plynou kolem mě, tábory, které jsem zažil, byly dobré. (Ano, koncem 80. let jsem dělal ošátkovaného předsedu oddílu.)

Mile mě překvapil web, který nabízí seznam a mapu táborů, kam můžou rodiče své děti poslat. Nějak mě nenapadlo, že je něco podobného potřeba. Dokonce je těch webů několik, ale protože tuto službu aktivně nepotřebuji, upozorním na web Táboření, který mě k tomu přivedl. Obsahuje katalog, mapu, hodnocení, zkušenosti a další potřebné informace. A běží na Linuxu a open-source softwaru.

Táboření.cz - seznam dětských táborů
Táboření.cz - seznam dětských táborů

Štěstí přeje.. odvážným

Jeden slovenský student chce pracovat v Silicon Valley,  centru internetového průmyslu. O Vánocích 2011 vytvořil webovou stránku, kde svou touhu velmi kreativně ztvárnil. Stránka se stala hitem internetu během pár dní a mladíkovu práci si lidé sdíleli v sociálních sítích – nastal „buzz“ nebo „šrumec“. První nabídky na juniorské pozice začaly chodit poměrně brzy, nicméně nebyly od firem ze Silicon Valley. Ty se ozvaly trochu později – a byly mezi nimi společnosti provozující služby PayPal nebo Twitter. Zdá se, že Filip si svůj sen splní. Originální, co říkáte? (Rozhovor s Filipem Šantou)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.