Ženy stojí v čele čtvrtiny měst a obcí České republiky

Logo Fórum 50 %

Nezisková organizace Fórum 50 % provedla první komplexní analýzu o zastoupení žen na pozicích starostek a radních v obcích a městech České republiky. Podobná analýza ještě nebyla nikdy provedena, je tedy první svého druhu. Výsledkem analýzy je zjištění, že téměř čtvrtinu všech starostů a starostek tvoří ženy. Vyšší úrovně politiky jim zůstávají uzavřeny.

Číst dál

V Knihovně Václava Havla proběhne diskuze o působení žen v politice po roce 1989

padesatprocent-logo2

Fórum 50 % a Knihovna Václava Havla pořádají debatní setkaní na téma Ženy v politice po roce 1989. Akce se koná v pondělí 15. 12. 2014 od 19:00 v Knihovně Václava Havla v Praze. Debata je ohlednutím za uplynulými 25 lety z pohledu účasti žen na politickém dění.

Číst dál

V komunálních volbách kandiduje nejvíce žen v historii

Logo Fórum 50 %

Zastoupení žen v komunální politice po volbách mírně vzroste. Ve volbách do zastupitelstev měst a obcí totiž kandiduje historicky nejvíce žen – 32,23 %. Za 20 let od prvních komunálních voleb v samostatné ČR se počet kandidujících žen zdvojnásobil. Senátní volby oproti tomu zůstávají pánskou ligou. Většina (69 %) ze 47 kandidujících subjektů nominovala výhradně muže. V Senátu tak nejspíš zasedne opět méně žen. Analýzu představilo Fórum 50 %, nezisková organizace, která usiluje o vyvážené zastoupení žen a mužů v politice.

Číst dál

„Jedeme v tom všichni“, tisková konference k volbám do Evropského parlamentu

Logo Fórum 50 %

Ve čtvrtek 22. května 2014 se koná netradiční tisková konference „Jedeme v tom všichni“, na které se bude diskutovat o nadcházejících volbách do Evropského parlamentu a o možnostech podpory žen ve volbách. Po skončení tiskové konference se můžete vydat na okružní jízdu Prahou historickou tramvají.

Číst dál

Nové poslankyně dostaly růži

Logo Fórum 50 %

Na první schůzi Poslanecké sněmovny čekalo na všechny nově zvolené poslankyně překvapení – gratulace a růže od Fóra 50 %. Organizace, která prosazuje vyvážené zastoupení žen a mužů v politice a v rozhodovacích pozicích, chtěla tímto symbolickým gestem političky podpořit a poukázat na současnou nerovnováhu. Ve Sněmovně nově zasedne 39 žen a 161 mužů.

Číst dál