Férová snídaně ve Zlíně

IMG_20150509_120300

V sobotu 14. května 2016 se ve Zlíně uskuteční piknikový happening na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů – Férová snídaně NaZemi. Proběhne od 10:00 do 12:00 hodin v parku Komenského. Zlín se tak přidá k více než stovce míst, kde se ve stejný den i čas sejdou tisíce lidí, aby vyjádřily svůj zájem o pěstitele, jejichž plodiny se dostávají na náš stůl.

Číst dál

V Brně se bude konat sympozium o klimatických změnách

CARE_logo hoch

CARE Česká republika pořádá ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou, programem Globální rozvojové vzdělávání a osvěta, Nadací Partnerství a Business Leader Forum jednodenní sympozium Udržitelný rozvoj v kontextu klimatických změn – we CARE. Sympozium se uskuteční 15. října 2015 v Brně v prostorách Otevřené zahrady od 9 do 15.30 hod. Vstup zdarma.

Číst dál

Po celé republice probíhá Týden pro fair trade

fairtrade-cesko-slovensko

V rámci Týdne pro fair trade, který se letos koná od 4. do 10. května, se pod záštitou organizace Fairtrade Česko a Slovensko a Ekumenická akademie konala tisková konference, na které se mj. zveřejňovaly výsledky obratů z prodeje fairtradových produktů v České republice za rok 2014. Speciálním hostem byl farmář Fortin Bley, pěstitel fairtradového kakaa z Pobřeží Slonoviny. 

Číst dál